Wystawa ”Ludzie duchy” – Marek Arcimiwicz
”Ludzie duchy” to projekt realizowany od 2013 roku
przez Martynę Wojciechowską. Opowiada o życiu albinosów
w Tanzanii. Film pod tym samym tytułem zdobył główną
nagrodę na festiwalu Monte Carlo w kategorii dokument.
Autorem fotografii jest Marek Arcimowicz. Jego zdjęcia
dają możliwość wejrzenia w świat dzieci, które zostały
skazane na izolację i samotność tylko dlatego, że
w czarnej Afryce urodziły się białe. Materiał ukazał się pierwszy
raz na łamach magazynu National Geographic Polska (Maj 2015)
i otrzymał nagrodę wewnętrzną „Best Edit”
- za najlepszy materiał miesiąca, spośród wszystkich edycji NG na świecie.
Marek Arcimowicz - notka biograficzna
Od kilkunastu lat zawodowo – fotograf od „zadań specjalnych“.
Z wykształcenia architekt-planista, instruktor narciarstwa. Przez lata pracował multidyscyplinarnie – łącząc funkcję fotografa, testera i projektanta sprzętu. Pracuje dla liczących się klientów i największych agencji reklamowych w Polsce i za granicą. Z aparatem „zaliczył“ wszystkie strefy geograficzne. Od roku 2000 do 2004 był członkiem fotograficznej agencji PORTFOLIO. Również od początku, czyli od roku 1999 rozpoczął współpracę z polską edycją magazynu „National Geographic”, gdzie opublikował kilka reportaży. Poza tym jego prace i artykuły publikowano na łamach m.in.: „National Geographic Traveler”, „Podróże”, „Focus”, „GEO”, „CHIP – Photo-video-digital”, „Góry”, „Voyage”, „Newsweek”, „Wiedza i Życie”, „Gazeta Wyborcza”, „Foto-Pozytyw”. Jego prace były eksponowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym na wystawie „Oczami Fotografów National Geographic”. Wielekrotny juror konkursow fotograficznych. Uczestnik XII i XIII Biennale Fotografii Górskiej (jest dwukrotnym laureatem I nagrody). Od roku 2005 członek światowej „stajni” fotografów LOWEPRO. Wspierany ponadto przez VANTORO, MERRELL, TILAK, SONY.
Prowadzi mobilne studio foto/graficzne – żyje i pracuje w międzykontynentalnym rozkroku.
Poza pracą – mieszka z żoną, dwójką dzieci i psem w górach.
Akademia Odkryć Fotograficznych adresowana jest do wszystkich osób, dla których fotografia jest czymś ważnym, pragnących poszerzać swoje horyzonty myślowe, nie bojących się ambitnych i trudnych wyzwań.
Wstęp na wykłady jest otwarty dla wszystkich chętnych.
Celem Akademii jest poznawanie świata przez fotografię, rozwój umiejętności, wiedzy i świadomości fotograficznej oraz uwrażliwianie uczestników na ważną rolę, jaką fotografia zajmuje we współczesnych mediach.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Na program Akademii składają się wykłady połączone z autorskimi warsztatami polskich i zagranicznych fotografów oraz wykłady wybitnych teoretyków kultury i sztuki zapraszanych przez organizatorów.
Spotkania odbywają się przez cały rok raz w miesiącu, w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12, w godzinach 11.00 -15.00.
Partnerem Akademii jest Idea Studio.
www.ideastudio.pl
ZAPRASZAMY
JERZY LUŻYŃSKI REALIZOWANE I WSPÓŁORGANIZOWANE PROJEKTY
©2012-2015 PRACOWNIA PROMOCJI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO wszelkie prawa zastrzeżone